Latviski
Krieviski
 Mums ir patīkami jaunumi. No šī brīža visām Runva vinčām 5 gadu garantija! Garantijas nosacījumi: 1.Vinčai ...
lasīt tālāk
Esam izveidojuši aprakstu par visurgājēja Laplandera pārbūvi, kā arī izveidota atskaite par Arctic Trophy ...
lasīt tālāk
Sadaļā mūsu darbi varat apskatīt jaunākos veikumus ŠEIT
Meklēt


Ceļojumi un maršruti raquo; Vepskij Les 2209

Piedzīvojums "Vepskij Les"

Mājas lapas 4x4lv.lv izveidotājs Arnis Namajuns un Normunds Garenčiks (pazīstams kā SpOrcMeN ) septembra vidū dodas uz vienu no grūtākajiem off-road pasākumiem pasaulē „Vepskij Les”. Startēsim Krievijas čempionāta ieskaitē ATV Open klasē. Tā ir klase sagatavotiem pilnpiedziņas kvadracikliem ar riepu izmēru līdz 29 collām.

 

Pasākums šogad solās būt sevišķi grūts jo pēdējos mēnešus tur nepārtraukti līst un jau tā slapjie māli un dziļie purvi paliks vēl neizbraucamāki. Mūs sevišķi satrauc dziļās upes, kas jau 2008 gadā lika dalībniekiem peldināt kvadraciklus pāri, šogad tam visam piebiedrosies spēcīgā straume.

 

 Sacensības notiek 66 stundas, bez apstājas, vienīgais noteikums, ka dalībniekiem obligāti jāatpūšas 6 stundas katrā diennaktī, meža apstākļos ar to kas ir paņemts līdzi. Nav arī teikts, ka tev šajā laikā obligāti jāguļ, var remontēt moci, var ēst, var darīt ko grib, vienīgi močiem jāstāv uz vietas – to fiksē „melnā kaste” kas ir piestiprināta ar ‘’blombi’’ pie katra motocikla. Jāpiemin, ka šajā apvidū tuvākā civilizācija ir 150 km attālumā un nav sakaru. Trase ne vienmēr iet pa slikti izbraucamiem ceļiem – tā arī var vest pa veciem ‘’zimņikiem” (sapuvušu baļķu celiņš pāri lieliem purviem) vai vienkārši pa veciem ceļiem, kas dabā vairs nepastāv.

 

 Apstākļi tur ir ļoti nelabvēlīgi – mālaina grunts, kas neļauj ūdenim aiztecēt un ļoti lieli purvi. Padomju laikos valdība nolēma evakuēt cilvēkus no šā apvidus, jo tas bija lētāk nekā uzturēt ceļus šajos apstākļos.

 

 Šobrīd tas ir dabas nacionālais parks, un atšķirībā no Latvijas, šeit ar lielāko prieku sagaida 4x4 sportistus, jo pie attiecīgas kontroles (ekoloģiskie noteikumi par kuriem ir liels naudas sods) šie visurgājēji – džipi un ATV - tikai palīdz uzturēt ceļus lietojamā formā – neļauj tiem aizaugt uz izlīdzina  URAL un KAMAZ izveidotās 1m dziļās rises. Mēs nedodamies tur lai pierādītu, ka esam labākie. Mēs dodamies uz turieni lai pierādītu sev, ka to varam – 2008 gadā tikai 20% no dalībniekiem sasniedza finišu. Atskaite būs septembra beigās.

 


 
 
Tālrunis: +371 29458000
Darba laiki: Pirmdiena līdz piektdiena - 09:00 līdz 17:30
Sestdiena - slēgts
Svētdienas - slēgts
Par jebkuru jautājumu kontaktējiet 4x4veikals@gmail.com
© 2009 visas tiesības reģistrētas SIA ATV centrs.
Informāciju no šīs lapas publicēt atļauts tikai ar īpašnieka
rakstisku atļauju.
Valid XHTML